kurumsal

Hakkımızda

Maldivlerturu.com.tr ; Chetto Turizm ve Seyahat Hizmetleri LTD Şirketi bünyesinde hizmet veren ve sadece Maldivler? e özel bir web sitesidir. Şirketimiz A Grubu (Belge No 8101) Tursab Seyahat acentesidir.

Ayrıca Maldivler?in en eski yerel tur operatörlerinden biri olan Vista Maldives Company PVT LTD Şirketinin ; Türkiye , Rusya ve Avrupa temsilciliğini yürütmekteyiz. Maldiv Adalarında bulunan irili ufaklı 200 resort ve otel ile direkt kontratlarımız bulunmaktadır. Ayrıca şirketimiz Sri Lanka?nın en büyük tur operatörü olan Aitken Spence Travels ve gene en büyük otel zinciri olan Aitken Spence Hotels ?in de Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.

Türkiye?den Maldiv Adalarına THY, Emirates ve Qatar Hava Yolları seferleri bulunmaktadır ve üç hava yolu ile de özel paket fiyat anlaşmalarımız ile sizlere kalitenin yanında en ekonomik ücretleri sunmaktayız.

Son yıllarda ülkemizde oldukça popüler destinasyonlardan biri olan Maldivler hakkında olabildiğince ayrıntılı ve doğru içerikli bir web sitesi ile siz sevgili misafirlerimize hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Özellikle balayı çiftleri ve çocuklu aileler için dünyadaki en önemli tatil destinasyonları olan Maldiv otelleri web sitemizde her bir talebe göre sınıflandırılmıştır. Bununla beraber gerek telefonla gerek canlı sohbetten yetkili personelimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Şirketimiz bünyesinde tropikal balayı adalarına özel www.balayitv.com , Dubai turları ve otellerine özel www.dubaituru.com.tr ve tüm destinasyonlar için www.tatilcantasi.com web siteleri bulunmaktadır.

Herhangi bir sorunuz veya isteğiniz olduğu takdirde aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Maldivlerturu.com.tr

Cumhuriyet Caddesi.
Sipahi Apt. No:115/2
(Hilton Otelin Karşısı)
harbiye / Şişli / İstanbul
Tel:+ 90 212 296 70 21
Fax:+90 212 296 70 31
Chetto turizm ve Seyahat Hiz.Ltd.Şti.
Tursab(A 8101)

Hizmet Sözleşmesi

HİZMET SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR VE KONUSU
İşbu  sözleşmenin  konusu,  CHETTO TOUR TURİZM VE SEYAHAT LTD şirketi  Seyahat  Acentası  (Bu  sözleşmede  kısaca Acenta  diye anılacaktır) diğer  tarafta  tüketici  arasında  yurt içi ve yurt dışı gezileri konusunda akdolunmasıdır.  

Seyahat Acentası: CHETTO TOUR                   Tüketici:                                                                   

 

Cumhuriyet Cad. Sipahi Apt no 115/2 

harbiye İstanbul
                       

 

E-mail:                                                                E-Mail:

MADDE 2- SÖZLEŞME BEDELİ
2.1. Sözleşme bedeli KDV dahil ??.. karşılığıdır.
2.2. Bu bedele,  tur  veya  otel  rezervasyon  belgesi (VOUCHER) da belirtilen  tüm hizmetler dahildir.

MADDE 3 ? ÖDEMELER

3.1. Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'inin, kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.
3.2. İndirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür.
3.3. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin ,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı MADDE 3/ 3.1. maddesi ile aynıdır.

(Özel ürünler, egzotik adalar, Uzakdoğu vs. seyahatlerinde, gidilen ülkenin ve o ülkede konaklanacak tesislerin özel şartlarına uygun olarak organize edilen seyahatlerdir.)

MADDE 4 ? İPTAL/ DEVİR

4.1. Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
4.2. Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. (indirimli, özel ürünler ve Erken Rezervasyon döneminde yapılan rezervasyonlar hariç)
4.3. Tüketici, hizmetin başlamasından 15?7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
4.4. İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %35 ini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
4.5. Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59?31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 30?15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14?07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
4.6. Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.
4.7. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür.
4.8. Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
4.9. Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Ödenen bedeli iade eder. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

MADDE 5- Turun Süresi, Yeme ve İçme: Voucher (kişi, konaklama ve tur detayları) ?da belirtildiği gibidir.

 

MADDE 6- Hareket Saatleri, Ulaşım Aracının Türü ve Duraklama Yerleri: Voucher (kişi, konaklama ve tur detayları) ?da belirtildiği gibidir.

 

MADDE 7- BAGAJ

7.1. Tura katılan tüketicinin her türlü gezide 50cm x 70cm ebatından büyük olmamak kaydı ile iki valiz, uçaklı seyahatlerde ise 20 kg . bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Bu hak, bazı ara uçuşlar için 15 kg . ile sınırlandırılmaktadır. Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır. Kaybolan bagaj içindeki kıymetli eşyadan acenta sorumlu tutulmaz.

7.2. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, acentanın ayrıca ve açıkça yazılı izni olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar.

7.3. Acenta personelinin ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değer ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isaber eden kısmının 1/2si kaybolan eşya sahibine ödenir. Acenta tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından en çok gezinin bedeli kadar sorumludur.

 

MADDE 8- VİZE İŞLEMLERİ

Vize, pasaport işlemleri tüketiciye aittir. Ancak gezinin başlamasından 1 ay önce gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak acentaya teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde vize işlemleri takip edilebilir. 1 aylık sürede veya daha sonra vize için teslim edilen pasaportla ilgili olarak, vize işlemleri tamamen konsoloslukların inisiyatifinde olduğundan acentanın vize alınamamasından dolayı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Ayrıca, vize alınması o ülkeye giriş garantisi vermediğinden, ülkeye kabul edilmeyenler açısından acentanın hiçbir sorumluluğu yoktur. Ve bu sebeple herhangi bir iade veya tazminat ödemez.

 

MADDE 9- REHBER ÜCRETİ: Rehber ücreti, rehber olduğu belirtilen turlarda tur bedeline dahildir.

 

MADDE 10 ? GENEL HÜKÜMLER

10.1. Acente, taahhüt ettiği hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal, tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3. kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dâhilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve hizmet esnasında tüketiciye verilen ek ve /veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir.
10.2. Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
10.3. Tüketicinin, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle rezervasyonu sonlandırması halinde, Acente yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde hizmeti alıp kullanmış addolunur.
10.4. Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi İyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.
10.5. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler) in acenta aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve acentanın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, acentanın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.
10.6. Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile acentada kalan kopyası arasında çelişki olursa, acentada kalan kopya kayıtları esas alınacaktır.

MADDE 11 ? YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri yetkilidir.

MADDE 12 ? ZORUNLU PAKET TUR SİGORTASI VE SEYAHAT SİGORTASI
12.1. 1618 sayılı  yasanın 12. maddesi uyarınca; paket  tur  hizmeti satın alındığı takdirde  paket  turun eksik ya da hiç verilmemesi halleri sigorta  ile  teminat  altına alınmıştır.Teminat  kapsamı  paket  tur bedeli kadardır.
12.2. Zorunlu Paket Tur Sigortası, paket turlarda tüm tüketicilere tarafımızdan yapılmaktadır.
12.3. Paket  turlar  dışında  kalan  hizmetlerde,  tüketici  dilerse  konaklama hizmeti başlamadan evvel; kaza ve hastalık  halinde  çıkış  noktasına dönüş  masrafları ile her türlü  kazadan  doğan zarar ile tedavi masraflarını ve  seyahati  keyfi  yahut  zaruri  hallerde iptali  durumunda  ödediği bedelin belli bir kısmını geri alabilmek üzere sigortalatabilir.

Bu sözleşme Voucher (konaklama detayları) da dahil dört sayfadan oluşmaktadır.

Voucher?da adı geçen tüm kişiler adına Sözleşmenin bir nüshasını teslim aldım.

 

VOUCHER?DA ADI GEÇEN TÜM KİŞİLER ADINA                                 CHETTO TOUR 

İletişim

Cumhuriyet Cad. Sipahi Apt. No 115/2
Harbiye/Şişli/İstanbul
34373 Türkiye
T: +90 (212) 296 70 21
F: +90 (212) 291 50 22
info@maldivlerturu.com.tr
 
 
 
   
 

 
 

Rezervasyon Formu

Rezervasyon ve fiyat talep etmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Formunuz bize ulaştıktan sonra en kısa süre içerisinde seyahat danışmanlarımız sizinle iletişime geçilecektir.

 
 
 
   
 
 
 

 
 

Yardım

Kampanyalar

Ödeme Seçenekleri

World Card?lılara Özel +5 Taksit ve 3 Ay Erteleme Kampanyası

MaldivlerTuru.com.tr?den World Card?ınızla yaptığınız tüm alışverişlerde geçerlidir.

E-Katalog

whatsapp