Maldivler Yemek Kültürü

Maldivler Yemek Kültürü

Maldivler Yemek Kültürü

Maldivler Cumhuriyeti Hint Okyanus? unda adalarülkesi olduğu için doğal olarak en temel besin kaynağı balıktır. Dünyanın enönemli ton balığı ihracatçısı ülkelerden biri olan Maldivler? de turizmharicinde temel geçim kaynağı balıkçılıktır. Yemek kültürü de bunun uzantısıolarak çoğunlukla deniz ürünlerine bağlıdır. Oldukça çeşitli deniz altızenginlikleri dolayısıyla hemen her çeşit deniz ürününü farklı pişirmeyöntemleri ile restoranlarında kolayca bulabileceğiniz Maldivler? de bununyanında, ziyaretçi profili Avrupa ve Uzakdoğulu misafirler olduğundan dolayı,tüm yemeklerde Akdeniz, Avrupa ve Uzakdoğu mutfağından yemekler bulunur.Örneğin yarım pansiyon konakladığınız bir tesiste akşam yemeği olarak et,tavuk, balık, salata, pilav, makarna, pizza, sushi gibi alternatifleriniz deolur. Ayrıca tropikal meyveler ve tatlılar da, Maldivler' de her yemeğinvazgeçilmezlerindendir. Sözün özü Maldiv adalarındaki çok düşük sınıf otellerharicindeki herhangi bir otelde yemek konusunda sıkıntı yaşamanız çok zordur.

Ada- tesis olan Maldivotellerinde restoranlar haricinde Beach Villa veya Water bungalow villalarındakalan misafirlerimiz oda servisinden yararlanarak akşam yemeklerini denizenazır bir terasta ya da villalarının balkonunda tamamen kendilerine özel olarakhazırlanmış bir şekilde yiyebilirler.

Ayrıca çiftlere veya gruplara özel "sunsetdinner on the beach" , "deniz kıyısında gün batımına karşı akşamyemeği" özel gecelerde veya isteğe bağlı olarak yapılabilir.

Ayrıca otellerde satılan balık avı turlarındayakaladığınız balıklar dilerseniz uygun bir ücret karşılığında ertesi günhazırlanır ve size özel olarak pişirilebilir. Emsalsiz Maldiv mutfağının tropiktatlarını ve Maldivler? e has pişirme yöntemleriyle deniz ürünlerinidenediğinizde leziz yemeklerin neden dünya mutfağının ön sıralarında olduğunukolayca anlayabilirsiniz. Dünyaca ünlü otellerin en popüler yemeklerini buradarahatlıkla bulabilirsiniz.


whatsapp