Sri Lanka Turu Kisiye Ozel Tur

Sri Lanka Turu Kisiye Ozel Tur

PROGRAM                  :           QATAR HAVA YOLLARI İLE SRİ LANKA TURU
SÜRE                           :           06 GECE / 07 GÜN
KALKIŞ                        :           HER GÜN HAREKETLİ MÜNFERİT TUR
PANSİYON                  :           YARIM PANSİYON
TARİH                         :           Her Gün Hareket


1.Gün              SABİHAGÖKCEN- DOHA

Dışhatlar terminali Qatar Hava Yolları kontuarında uçuştan 2 saat önce 18:00 decheck-in işlemleri ve QR 242 seferi ile Doha’ya uçuş.
2.Gün              Doha-Colombo-Pinnawala-Dambulla
Yerel saat ile 00:20 de varışı takiben QR 664 seferi ile 01:40 taColombo’ya hareket ve yerel saat ile 09:20 de varış. Negombo Bandaranaike havaalanında pasaport, vize (kapıda alınır ve kişi başı 35 dolardır)ve gümrük işlemleri sonrasında İngilizce konuşan yerel rehberiniz tarafındankarşılanma ve özel aracımız ile turumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat 55 dakikasürecek yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Pinnawala Fil Çiftliği.  1975 yılında kurulan Pinnawala ElephantOrphanage; ilk olarak 7 yetim fil ile hizmete açıldı. Bu fillerden bazılarınıntorunları şuan Pinnawala’da bulunmaktadır. Pinnawala Fil çiftliğininbaşlangıçta kurulum amacı daha çok turizm iken sonraları filleri koruma veeğitme amacı ile kullanılmaktadır. Zamanla yerli ve yabancı fil uzmanlarınınkatkıları ile filler için ıslah ve eğitim programı başlatıldı. Pinnawala’nınyanındaki büyük nehir ve geniş araziler sebebi ile fillerin çiftleşmeleri veortama uyumları kolaylaştı ve 9 sene sonra 1984 yılında Pinnawala’nın ilk filbebeği dünyaya geldi. Pinnawala’daki bu başarı hikayesi bir çok yabancı bilimadamı tarafından da görüldü ve konu üzerine bir sürü araştırma , makale vekitaplar yayınlandı. Pinnawala’da filleri çok yakından izleyebilir, bebekfilleri sevebilir ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonrasındagece konaklayacağımız Dambulla bölgesine hareket. Yolculuğumuz 2 saat 25 dakikasürecektir .  Göl kenarında bulunan buotellerde akşam yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve Konaklama Amarantha ClassicRetreat Otelde.


3.Gün              Dambulla-Sigiriya
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden check out  ve sonrasında KralKashyapa tarafından yapılmış 5. Yüzyıldan kalma (477-495 MS) ve aynı zamandadünya mirası kabul edilen ve doğal bir kale olan Sigiriya gezisi. “aslan Kaya”lakaplı Sigiriya yaklaşık70 hektarlık şehrin içinde ormanın arasında yükselen200 metre yüksekliğinde bir kaya parçasıdır. Kayaya uzun ve spiral birmerdivenle çıkılır ve meşhur “Heavenly Maidens” freskleri görülür. Tepedeeskiden bulunan saray kalıntıları arasında çevreyi izlemek ilginç bir deneyimolacaktır.
Sonrasında serbest zaman.Akşam yemeği veKonaklama
Amarantha Classic Retreat Otelde.
4.Gün              Dambulla-Matale-Kandy
Sabahkahvaltısının ardından otelden check out ve Sonrasında eski krallığın başkenti olan Kandy şehrine hareket. Yolüzerinde Matale baharat bahçelerini ziyaret. Burada çeşitli baharat ve bitkitürlerini görebilir üretimi hakkında bilgi alabilir ve bu ürünlerden satınalabilirsiniz. Sonrasında Kandy otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve Konaklama Rivendell Otelde
5.Gün              ParadeniyaBotanical Gardens-Kandy Şehir Turu
Sabah kahvaltısının ardından  ParadeniyaBotanik bahçeleri gezisi. Sinhala kralları zamanında yapılmış 147 dönümlük bubahçe sonraları İngiliz döneminde genişletilmiş olup oldukça fazla miktardabitki, ağaç ve çiçek çeşidini bünyesinde barındırır. Yaklaşık 1 saatsürecektir. Öğleden sonra Kandy şehir turu. Sri Lanka krallık dönemininbaşkenti olan bu şehir dünya mirası olarak koruma altındadır. 1798 yılında SonSinhala Kralı Sri Wickrama Rajasinghe tarafından yapılan Kandy gölü, kandyşehir merkezi, mücevher müzesi ve dükkanı ve en önemlisi Tooth Relic Tapınağıziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şortveya kısa etek ile giremez. Gerektiğinde rehberiniz yardımcı olacaktır. Tursonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeğive Konaklama Rivendell Otelde

6.Gün              Kandy- Nuwara Eliya

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve ardından Sri Lanka’nın tepelerinedoğru Nuwara Eliya bölgesine hareket. 2 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzunardından dünyanın en iyi çaylarının üretildiği Nuwara Eliya’ya varış .  Sri lanka’nın 2524 metre ile en yüksek tepesiolan Pidurutalagala dağınıneteklerindeki Nuwara Eliya bölgesinde çayfabrikalarını ve çay tarlalarını ziyaret ediyoruz. Çayın ne tür işlemlerdengeçtikten sonra soframıza geldiğine şahit oluyoruz. Ayrıca Nuwara Eliyabölgesinde güney asyanın en önemli 18 delikli golf sahalarından biribulunmaktadır. Akşam yemeği ve KonaklamaRamboda Falls Hotel otelde.

7.Gün              NuwaraEliya-Kitugala-Colombo
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz  Kitugala üzerinden Sri Lanka’nın başkentiColombo’ya hareket. Kelani Nehri meşhur “Bridge on the River Kwai” filmininçekildiği yerdir ve Sri Lankanın en büyük nehirlerinden biridir. Yakın zamandakasabanın tepelerinde bilinmeyen bir uygarlıktan kalma mağaralarkeşfedilmiştir. Sonrasında Colomboya varış ve otele check in. Colombo’ya varışıtakiben yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında; Pettah çarşısı ,Hidu ve Budist tapıkanakları, Colombo Museum, Bandaranaike uluslararasınkonferans salonu,Dutch Museum görülecek yerler arasındadır. Sonrasında oteletransfer ve

AkşamYemeği ve konaklama Grand Oriental otelde.

8.Gün              Colombo-Doha-İstanbul
Erkenkahvaltı sonrası check out ve havaalanına transfer . Qatar Hava Yolları’nın QR657 seferi ile Doha’ya hareket. Yerel saat ile 13:00 te varışın ardından QR 241seferi ile 14:20 de İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına hareket. Yerel saat ile19:05 te varış ve turumuzun sonu

FİYATLAR
Ekonomik paket       
İki Kişilik Odada KişiBaşı       1499 usd

TekKişilik Oda Farkı              399 usd
2-12 Yaş çocuk                       1199usd
Dambulla       Amarantha Classic Retreat
Kandy             Rivendell Hotel
Nuwara Eliya Ramboda Falls Hotel
Colombo        Grand Oriental Hotel

 

Deluxe Paket

İkiKişilik Odada KişiBaşı       1799 usd

TekKişilik Oda Farkı              899 usd
2-12 Yaş çocuk                       1199usd
Dambulla       Heritance Kandalama
Kandy             Grand Kandyan
Nuwara Eliya Araliya Green City
Colombo        Galadari HotelFİYATADAHİL OLAN HİZMETLER
NegomboHavalanında karşılama
Özel araç ve İngilizce konuşan rehber/şoför ile programdaki tüm transferler
Dambulla’da seçilen otelde 2 gece konaklama
Kandy’de seçilen otelde 2 gece konaklama

NuwaraEliya’da seçilen otelde 1 gece konaklama

Colombo’daseçilen otelde 1 gece konaklama
Pinnawala turu ve giriş ücreti
Sigiriya turu ve giriş ücreti
Matale Turu
Kandy Şehir turu
Paradeniya Botanik bahçesi turu
Kitugala Turu
Nuwara Eliya turu
Colombo şehir turu
6 adet Akşam Yemeği
Kahvaltılar

SeyahatSigortası

FİYATADAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Colombo ekonomi sınıfı uçak bileti

SriLanka Vizesi           35 usd
Öğle yemekleri (Dilenirse programa ilave edilir)

Kişiselharcamalar

Bahşişler

Programda olmayan turlar


TALEP FORMU

 
 
 
   
 
 
 

 
 

İleteceğiniz Talep formuna seyahat danışmanlarımız tarafından en kısa sürede yanıt verilecektir.


yorumlar

 • 20/09/2016
  ZAFER GÜNGÖREN
  Esra hanım ,Otel seçimimiz esnasında gösterdiğiniz ilgi, alakala ve sabır için sizlere çok teşekkür ederim. Maldivler tatilimiz süresince her şey çok güzel ve keyifliydi. Havalimanından otele kadarki ve yine otelden havalimanına kadarki bütün transferlerimiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Özellikle Deniz uçağındaki adalar manzarası müthişti. İnanılmaz anılar ile birlikte döndük.
 • 15/08/2016
  TUGCE TERZIOGLU
  Esra Hanım , Size çok teşekkür ederiz. Sayenizde harika bir otelde , harika bir balayı geçirdik. Hizmetiyle, yemekleriyle ve super odasıyla Constance Moofushi?den gercekten çok memnun kaldık. Maldivleri tercih eden herkese sizi önereceğim , çok teşekkürler ?
 • 28/03/2016
  Resat Tasel
  Çetin bey,Esra hn. merhabalar, Tatilimiz çok güzel geçti. Odamızın lokasyonu çok güzeldi. Sabah güneşini alıp; öğleden sonra serin ve gölgede olması iyiydi.. Tesis temiz ve yiyecek çeşit fazlaydı. Açık büfeler sürekli tamamlanıyordu. Tek eksik bizim odamız saat 14.00 gibi temizleniyordu. Ama bu da o kadar dikkate alınacak bir eksiklik değildi. Özellikle Mohamed Iqbal bizi havaalanında karşıladı ve tatil boyunca telefondan durumumuzu sordu. Kendisine dönüş günü teşekkür ettim.. Size de yardımlarınız için teşekkür ederiz. Selamlar..
 • 13/03/2016
  Fatih Kocamanoglu
  Merhaba Esra hanim Butun organizasyon tek kelimeyle harikaydi elinize emeginize saglik.tekrar gidecegiz insallah tesekkur ederim.hoscakalin.
 • 13/03/2016
  Ferahnaz Ozgul
  Esra Hanım burası cennet çok teşekkür ederizz ????????????????
 • 24/03/2015
  MURAT UTLU
  Esra Hanim Merhaba, Oncelikle onerdiginiz otel icin tesekkur ederim. Her sey cok guzeldi. Kesinlikle balayı çiftlerine önerilebilecek bir kaliteli bir otel.
 • 13/03/2016
  Fatih Kocamanoglu
  Merhaba Esra hanim Butun organizasyon tek kelimeyle harikaydi elinize emeginize saglik.tekrar gidecegiz insallah tesekkur ederim.hoscakalin.
 • 02/12/2014
  Barbara Höflechner and Tahsin Ahirzaman
  Dear Esra hanim, following our evaluation of the above mentioned hotel: my husband and I were perfectly satisfied with the hotel, the service, the beach and the board. Especially positive were: a) delicious and diversified food b) safe for free c) one free waterbottle per day d) waterboiler and coffe packages /tea bags in the room for free consumation e) very nice and polite staff f) beautiful house-reef Amendable are: a) evening animation - beat-music is very, very loud and can be heard till the other end of the bungalows. In in the end, this was a very recreative holiday - also thanks to the overnight stay in the hotel in Doha, for awaiting the next flight. We want once again thank you very heartly for your efforts and are looking forward to our next holiday with your agency. Sincerefully Barbara Höflechner and Tahsin Ahirzaman
 • 20/05/2014
  Erhan ugur
  Merhaba Çetin Bey, Kelimenin tam anlamıyla hayallerimizden bile öte bir balayı geçirdik, Male?ye indigimiz andan itibaren hersey tek kelimeyle harikaydı, Royal Island Resort dogasıyla ve tüm fasiliteleriyle sakin bir tatil için harika bir seçim, Tüm bilgilendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz için çok tesekkürler, İlk fırsatta Mauritius ve Koh Samui için görüşmek üzere, *** Tekrar tekrar çok tesekkürler, Erhan Ugur
 • 16/02/2014
  Burcu Senol
  Merhaba Cetin bey size çok tesekkur ederiz. bize hayal bile edemeyeceğimizbir balayi yasattiginiz için ,mükemmel bir balayi gecirdik . dogasiyla deniziyle hizmeti ve guler yuzlu calisanlariyla paradise island resort muhteşem bir yer.bundan sonra size danismadan tatile gitmeyeceğimiz kesin.herşey için çok tesekkur ederiz.
 • 21/01/2014
  Hilal Turnacı/Sheraton Full Moon Maldives
  Esra hanım iyi günler;Sömestre tatilimiz çok iyi geçti. Doğru bilgilendirme ve yönlendirmeleriniz için sonsuz teşekkürler. Çocuklarımız ile birlikte gayet sakin ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Sheraton Full Moon otelin Beach villasında kalmamını önermiştiniz. çocuklu aileler için çok doğru bir seçin. Emeklerinize sağlık. Başka bir tatilde görüşmek üzere. Arkadaşlarımıza sizi tavsiye ediyoruz. Hoşçakalın
 • 18/11/2013
  Volkan Özbey/Filitheyo Island
  Cetin Merhaba. Biz döndük:) ellerine sağlık her zamanki gibi gayet keyifli ve güzel geçti. Artık Filitheyo Island dakilerle kanka olduk sanırım bu 5. gidişimiz oldu. konuşursan Mr.Ali'ye selamlarımı ilet. ayrıca Haziran 6-16 tarihlerine de aynı şekilde 2 oda rica ediyoruz. Çocuklar da cok seviyorlar bu adayı. Snorkel ve dalış için mükemmel her zamanki gibi. tekrar teşekkürler...
 • 28/12/2013
  Altay Çelikel / The Palm Beach Resort
  Çetin bey selam. Biliyorsunuz Maldivlere 6.gidişimiz. geçen sene Medhufushi Island dan çok memnun kalmıştım bu sene de Palm Beach resort çok iyiydi. Seneye yeni otel önerilerinizi bekliyoruz:) Herşey icin tekrar teşekkür ederiz.
 • 13/03/2014
  Gunay Sen / Anantara Dhigu Maldives
  Merhaba Cetin Bey,Tatilimiz olaganustu gecti. Hayatımın en keyifli gezisi idi. Servis kalitesi 10 numara idi. Donuste tripadvisora yazdım. Insallah seneye gitmek yine nasip olur... Dediginizde haklisiniz, dunyayı gezdim ama Anantara ile Maldiv baska bir dunya Cok tesekkur ederim. Bize guzel bir tatil yasattiginiz icin...
whatsapp