Sri Lanka Turu Kisiye Ozel Tur

Sri Lanka Turu Kisiye Ozel Tur

PROGRAM                     SRILANKA KLASİK TUR

SÜRE                              05 GECE / 06 GÜN

KALKIŞ                           HER GÜN HAREKETLİ MÜNFERİT TUR

PINNAVALA FİL ÇİFTLİĞİ-SİGİRİYA ROCK-KANDY-MATALE-PARADENİYA BOTANİK BAHÇELERİ-NUWARAY ELİYA TURLARI VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL


1.Gün          Negombo-Pinnawala-Kandalama
Sabah Negombo Bandaranaike havaalanına varış , pasaport, vize(internet üzerinden alınır ve kişi başı 45 dolardır) ve gümrük işlemleri sonrasında İngilizce konuşan yerel rehberiniz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile turumuz başlıyor. Yaklaşık 1 saat 55 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Pinnawala Fil Çiftliği. 1975 yılında kurulan Pinnawala Elephant Orphanage; ilk olarak 7 yetim fil ile hizmete açıldı. Bu fillerden bazılarının torunları şu an Pinnawala’da bulunmaktadır. Pinnawala Fil çiftliğinin başlangıçta kurulum amacı daha çok turizm iken sonraları filleri koruma ve eğitme amacı ile kullanılmaktadır. Zamanla yerli ve yabancı fil uzmanlarının katkıları ile filler için ıslah ve eğitim programı başlatıldı. Pinnawala’nın yanındaki büyük nehir ve geniş araziler sebebi ile fillerin çiftleşmeleri ve ortama uyumları kolaylaştı ve 9sene sonra 1984 yılında Pinnawala’nın ilk fil bebeği dünyaya geldi. Pinnawala’daki bu başarı hikayesi bir çok yabancı bilim adamı tarafından da  görüldü ve konu üzerine bir sürü araştırma , makale ve kitaplar yayınlandı. Pinnawala’da filleri çok yakından izleyebilir, bebek filleri sevebilir ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonrasında gece konaklayacağımız Dambulla bölgesine hareket. Yolculuğumuz 2 saat 25 dakika sürecektir .  Göl kenarında bulunan bu otellerde akşamyemeğimizi alıyoruz ve sonrasında serbest zaman. 
Akşam yemeği ve Konaklama otelinizde. Jetwing Lake / Occidental Paradise Hotel


2.Gün         Kandalama-Sigiriya-Matale-Kandy
Sabah kahvaltısının ardından otelimiz den check out  ve sonrasında Kral Kashyapa tarafından yapılmış 5. Yüzyıldan kalma (477-495 MS) ve aynı zamanda dünya mirası kabul edilen ve doğal bir kale olan Sigiriya gezisi. “aslan Kaya” lakaplı Sigiriya yaklaşık70 hektarlık şehrin içinde ormanın arasında yükselen 200 metre yüksekliğinde bir kaya parçasıdır. Kayaya uzun ve spiral bir merdivenle çıkılır ve meşhur “Heavenly Maidens”freskleri görülür. Tepede eskiden bulunan saray kalıntıları arasında çevreyi izlemek ilginç bir deneyim olacaktır. Sonrasında eski krallığın başkenti olan Kandy şehrine hareket. Yol üzerinde Matale baharat bahçelerini ziyaret. Burada çeşitli baharat ve bitki türlerini görebilir üretimi hakkında bilgi alabilir ve bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Sonrasında Kandy otelimize yerleşme. Öğleden sonra Kandy şehir turu. Sri Lanka krallık döneminin başkenti olan bu şehir dünya mirası olarak koruma altındadır. 1798 yılında Son Sinhala Kralı SriWickrama Rajasinghe tarafından yapılan Kandy gölü, Kandy şehir merkezi, mücevher müzesi ve dükkanı ve en önemlisi Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Gerektiğinde rehberiniz yardımcı olacaktır. Tur sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Grand Kandyan Hotel / Hotel Topaz.

3.Gün          Kandy-Paradeniya Botanical Gardens-NuwaraEliya

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve Paradeniya Botanik bahçeleri gezisi. Sinhala kralları zamanında yapılmış 147 dönümlük bu bahçe sonraları İngiliz döneminde genişletilmiş olup oldukça fazla miktarda bitki, ağaç ve çiçek çeşidini bünyesinde barındırır. Yaklaşık 1 saat sürecek turumuzun ardından Sri Lanka’nın tepelerine doğru Nuwara Eliya bölgesine hareket. 2 saat20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından dünyanın en iyi çaylarının üretildiği Nuwara Eliya’ya varış .  Sri lanka’nın2524 metre ile en yüksek tepesi olan Pidurutalagala dağının eteklerindeki NuwaraEliya bölgesinde çay fabrikalarını ve çay tarlalarını ziyaret ediyoruz. Çayın ne tür işlemlerden geçtikten sonra soframıza geldiğine şahit oluyoruz. Ayrıca Nuwara Eliya bölgesinde güney Asya’nın en önemli 18 delikli golf sahalarından biri bulunmaktadır. 
Akşam yemeği ve Konaklama
Araliya Green Hills / Galway Heights Hotel otelde.

4.Gün          Nuwara Eliya-Kitugala-Colombo
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve Kitugala’ ya hareket ediyoruz. PCR testine ihtiyacı olan misafirler yol üzerinde PCR testi yaptıracaklardır. Sonuçlar 24 saat içinde alınmaktadır. Kelani Nehri, Sri Lanka’nın en geniş nehri olup oskar ödüllü “Bridge on the River Kwai” filminin çekildiği bölgedir. Kasabaya yakın bir tepede son zamanlarda bilinmeyen bir medeniyete ait kalıntılar keşfedilmiştir. Sonrasında Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ ya hareket. Yolculuğumuz 2 saat sürecektir. Sonrasında otele transfer ve yerleşme ve serbest zaman . Akşam Yemeği ve konaklama Cinnamon Lake Side / Galadari Hotel otelde

5.Gün     Colombo

Sabah kahvaltısının ardından Colombo şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Pettah çarşısı , Hidu ve Budist tapıkanakları, Colombo Museum, Bandaranaike uluslararasın konferans salonu, BMICH ve Dutch Museum görülecek yerler arasındadır.

6.Gün          Colombo -Negombo Havaalanı

Sabah Kahvaltısından sora serbest zaman. Uçağınıza 3 saat kala havaalanına transfer ve turumuzun sonu.

not: THY uçuşlarında 1. Gece Negomboda kalınır ve colombo da 1 gece konaklanır
program kişiye özel olduğundan dolayı uçak bileti fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir.Superior Paket Standart Odalar

OCCIDENTAL PARADISE HOTEL / HOTEL TOPAZ / GALWAY HEIGHTS HOTEL / GALADARI HOTEL


1399 usd

Deluxe Paket-Standart Odalar

JETWING LAKE / GRAND KANDYAN HOTEL / ARALIYA GREEN HILLS / CINNAMON LAKE SIDE


1499 usd


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
QATAR , Sri Lanka Hava Yollarıveya THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti
Negombo Havalanında karşılama
Özel araç ve İngilizce konuşan rehber/şoför ile programdaki tüm transferler
Kandalama’da seçilen otelde 1 gece konaklama
Kandy’de seçilen otelde 1 gece konaklama

Nuwara Eliya’da seçilen otelde 1gece konaklama

Colombo’da seçilen otelde 1 gece konaklama
Pinnawala turu ve giriş ücreti
Sigiriya turu ve giriş ücreti
Matale Turu
Kandy Şehir turu
Paradeniya Botanik bahçesi turu
Nuwara Eliya turu
Colombo şehir turu
5 adet Akşam Yemeği
Kahvaltılar

Seyahat Sigortası
tur boyunca özel aracınız ve İngilizce konuşan rehber ve şoför sizinle olacaktır.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Colombo Uçak bileti(detaylar aşağıdadır)

Sri Lanka Vizesi          45 usd
pcr test ücreti 40 usd
Öğle yemekleri

Kişisel harcamalar,bahşişler

 

TALEP FORMU

 
 
 
   
 
 
 

 
 

İleteceğiniz Talep formuna seyahat danışmanlarımız tarafından en kısa sürede yanıt verilecektir.


yorumlar

 • 20/09/2016
  ZAFER GÜNGÖREN
  Esra hanım ,Otel seçimimiz esnasında gösterdiğiniz ilgi, alakala ve sabır için sizlere çok teşekkür ederim. Maldivler tatilimiz süresince her şey çok güzel ve keyifliydi. Havalimanından otele kadarki ve yine otelden havalimanına kadarki bütün transferlerimiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Özellikle Deniz uçağındaki adalar manzarası müthişti. İnanılmaz anılar ile birlikte döndük.
 • 15/08/2016
  TUGCE TERZIOGLU
  Esra Hanım , Size çok teşekkür ederiz. Sayenizde harika bir otelde , harika bir balayı geçirdik. Hizmetiyle, yemekleriyle ve super odasıyla Constance Moofushi?den gercekten çok memnun kaldık. Maldivleri tercih eden herkese sizi önereceğim , çok teşekkürler ?
 • 28/03/2016
  Resat Tasel
  Çetin bey,Esra hn. merhabalar, Tatilimiz çok güzel geçti. Odamızın lokasyonu çok güzeldi. Sabah güneşini alıp; öğleden sonra serin ve gölgede olması iyiydi.. Tesis temiz ve yiyecek çeşit fazlaydı. Açık büfeler sürekli tamamlanıyordu. Tek eksik bizim odamız saat 14.00 gibi temizleniyordu. Ama bu da o kadar dikkate alınacak bir eksiklik değildi. Özellikle Mohamed Iqbal bizi havaalanında karşıladı ve tatil boyunca telefondan durumumuzu sordu. Kendisine dönüş günü teşekkür ettim.. Size de yardımlarınız için teşekkür ederiz. Selamlar..
 • 13/03/2016
  Fatih Kocamanoglu
  Merhaba Esra hanim Butun organizasyon tek kelimeyle harikaydi elinize emeginize saglik.tekrar gidecegiz insallah tesekkur ederim.hoscakalin.
 • 13/03/2016
  Ferahnaz Ozgul
  Esra Hanım burası cennet çok teşekkür ederizz ????????????????
 • 24/03/2015
  MURAT UTLU
  Esra Hanim Merhaba, Oncelikle onerdiginiz otel icin tesekkur ederim. Her sey cok guzeldi. Kesinlikle balayı çiftlerine önerilebilecek bir kaliteli bir otel.
 • 13/03/2016
  Fatih Kocamanoglu
  Merhaba Esra hanim Butun organizasyon tek kelimeyle harikaydi elinize emeginize saglik.tekrar gidecegiz insallah tesekkur ederim.hoscakalin.
 • 02/12/2014
  Barbara Höflechner and Tahsin Ahirzaman
  Dear Esra hanim, following our evaluation of the above mentioned hotel: my husband and I were perfectly satisfied with the hotel, the service, the beach and the board. Especially positive were: a) delicious and diversified food b) safe for free c) one free waterbottle per day d) waterboiler and coffe packages /tea bags in the room for free consumation e) very nice and polite staff f) beautiful house-reef Amendable are: a) evening animation - beat-music is very, very loud and can be heard till the other end of the bungalows. In in the end, this was a very recreative holiday - also thanks to the overnight stay in the hotel in Doha, for awaiting the next flight. We want once again thank you very heartly for your efforts and are looking forward to our next holiday with your agency. Sincerefully Barbara Höflechner and Tahsin Ahirzaman
 • 20/05/2014
  Erhan ugur
  Merhaba Çetin Bey, Kelimenin tam anlamıyla hayallerimizden bile öte bir balayı geçirdik, Male?ye indigimiz andan itibaren hersey tek kelimeyle harikaydı, Royal Island Resort dogasıyla ve tüm fasiliteleriyle sakin bir tatil için harika bir seçim, Tüm bilgilendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz için çok tesekkürler, İlk fırsatta Mauritius ve Koh Samui için görüşmek üzere, *** Tekrar tekrar çok tesekkürler, Erhan Ugur
 • 16/02/2014
  Burcu Senol
  Merhaba Cetin bey size çok tesekkur ederiz. bize hayal bile edemeyeceğimizbir balayi yasattiginiz için ,mükemmel bir balayi gecirdik . dogasiyla deniziyle hizmeti ve guler yuzlu calisanlariyla paradise island resort muhteşem bir yer.bundan sonra size danismadan tatile gitmeyeceğimiz kesin.herşey için çok tesekkur ederiz.
 • 21/01/2014
  Hilal Turnacı/Sheraton Full Moon Maldives
  Esra hanım iyi günler;Sömestre tatilimiz çok iyi geçti. Doğru bilgilendirme ve yönlendirmeleriniz için sonsuz teşekkürler. Çocuklarımız ile birlikte gayet sakin ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Sheraton Full Moon otelin Beach villasında kalmamını önermiştiniz. çocuklu aileler için çok doğru bir seçin. Emeklerinize sağlık. Başka bir tatilde görüşmek üzere. Arkadaşlarımıza sizi tavsiye ediyoruz. Hoşçakalın
 • 18/11/2013
  Volkan Özbey/Filitheyo Island
  Cetin Merhaba. Biz döndük:) ellerine sağlık her zamanki gibi gayet keyifli ve güzel geçti. Artık Filitheyo Island dakilerle kanka olduk sanırım bu 5. gidişimiz oldu. konuşursan Mr.Ali'ye selamlarımı ilet. ayrıca Haziran 6-16 tarihlerine de aynı şekilde 2 oda rica ediyoruz. Çocuklar da cok seviyorlar bu adayı. Snorkel ve dalış için mükemmel her zamanki gibi. tekrar teşekkürler...
 • 28/12/2013
  Altay Çelikel / The Palm Beach Resort
  Çetin bey selam. Biliyorsunuz Maldivlere 6.gidişimiz. geçen sene Medhufushi Island dan çok memnun kalmıştım bu sene de Palm Beach resort çok iyiydi. Seneye yeni otel önerilerinizi bekliyoruz:) Herşey icin tekrar teşekkür ederiz.
 • 13/03/2014
  Gunay Sen / Anantara Dhigu Maldives
  Merhaba Cetin Bey,Tatilimiz olaganustu gecti. Hayatımın en keyifli gezisi idi. Servis kalitesi 10 numara idi. Donuste tripadvisora yazdım. Insallah seneye gitmek yine nasip olur... Dediginizde haklisiniz, dunyayı gezdim ama Anantara ile Maldiv baska bir dunya Cok tesekkur ederim. Bize guzel bir tatil yasattiginiz icin...
whatsapp